Arapça Tercüme | Beta Tercüme & Eğitim & Danışmanlık

Arapça Tercüme : Arapça günümüzün en çok konuşulan dillerinin başında gelmektedir. Sami dilleri arasında bulunan Arapça, aynı zaman Kur’an’ın yazıldığı dil olmasından dolayı, yabancı ama dindar olan insanları da bu kutsal dili anlamaya ve öğrenmeye teşvik etmektedir. Arapça konuşulan ülkeler coğrafi olarak Körfez, Kuzey Afrika’da bulunmaktadır. Dünya üzerindeki Arapça konuşan insanların sayısı tüm 30 lehçeler hesaba katıldığında en son 2016 yılında 420 milyon olarak belirlenmiştir. Arapça konuşan ülkelerin başında Mısır gelir (82 milyon). Mısır’ı takip eden ülkeler sırayla Cezayir (39.2 milyon), Sudan (38 milyon), Irak (33 milyon), Fas (33 milyon), Suudi Arabistan (28.2 milyon), Yemen (24.5 milyon), Suriye (22.5 milyon), Tunus (10.9 milyon), Birleşik Arap Emirlikleri (9.3 milyon), Ürdün (6.4 milyon), Libya (6.2 milyon), Lübnan (4.5 milyon), Filistin (4.1 milyon), Moritanya (3.9 milyon), Umman (3.6 milyon), Kuveyt (3.3 milyon), Katar (2.2 milyon) ve Bahreyn’dir (1.3 milyon).

BETA Çeviri olarak, Arapça alanında uzmanlaşmış deneyimli çevirmen kadromuzla en doğru, en hızlı ve en kaliteli çeviri hizmetlerini sizler için sunmaktan gurur duyuyoruz. Özellikle medikal ve akademik alanda gösterdiğimiz başarılı çalışmalar ile gün geçtikçe arşivimizi büyütmek adına durmadan çalışıyoruz.

Teknik tercüme, hukuki tercüme, simultane tercüme ve diğer tüm yazılı tercüme alanlarında Arapça<>Türkçe ve İngilizce<>Arapça ve diğer çapraz  yönlerde siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten gurur duyarız.

KAPAT
1
Merhaba. Web Sitemize Hoş Geldiniz. Aklınıza Takılan Her Konuyu Bize Sorailirsiniz.
Powered by