Yunanca Tercüme | Beta Tercüme & Eğitim & Danışmanlık

Yunanca TercümeYunanistan‘ın ve Güney Kıbrıs‘ın resmi dilidir. Yunanca (Ελληνικά – Elinika) 4000 yıllık bir geçmişe sahiptir. Hint-Avrupa dil ailesinde kendi başına bir kol oluşturur. Bazı dilbilimciler; Yunanca ve Ermeniceyi Hint-Avrupa dil ailesi içinde Greko-Grabar olarak bir üst grupta birleştirir. Antik Yunanca Klasik Yunan uygarlığının dili olarak kullanılmıştır. Modern Yunanca Antik Yunanca’dan oldukça farklı olmakla beraber köken olarak ona dayanır. Yunanca, Yunan Alfabesi kullanılarak yazılır.

Yunanca dünyada, çoğunluğu Yunanistan’da olmakla beraber, AvustralyaAlmanya ve Amerika Birleşik Devletleri‘nde yaşayan yaklaşık 25 milyon kişinin anadilidir. Türkiye‘de anadili Yunanca olan yaklaşık 1.000 Rum olduğu tahmin edilmektedir. Bunların hemen hemen hepsi İstanbul,Gökçeada ve Bozcaada‘da yaşar. Günümüzde Yunanistan ve Kıbrıs’tan Türkiye’ye göç eden Yunanca (ya da Rumca) konuşan (konuşabilen) kayda değer Türk de vardır. Bunların da büyük bir kısmı Batı Anadolu ve Mersin yöresine yerleşmişlerdir.

Bizler BETA Tercüme olarak Yunanca’ya ileri düzeyde hakim çevirmen kadromuzla siz değerli müşterilerimize Yunanca Tercüme hizmeti vermekten gurur duyuyoruz. Yunanca’dan Türkçeye, Türkçeden Yunanca’ya son derece hızlı, doğru ve uygun tercüme hizmetleri ile sizler için çalışıyoruz.

Akademik tercüme, hukuki tercüme, medikal tercüme, ticari tercüme, teknik tercüme ve simultane tercüme hizmetlerimiz ile istediğiniz zaman diliminde ve formatta çevirilerinizi sizlere sunmaktan zevk duyarız.

Sadece Yunanca/Türkçe değil Yunanca/İngilizce ve diğer çapraz  yönlerde uzman kadromuzla siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten gurur duyarız.

BETA Tercüme Hizmetleri sizlerle çalışmaktan gurur duyar!

KAPAT
1
Merhaba. Web Sitemize Hoş Geldiniz. Aklınıza Takılan Her Konuyu Bize Sorailirsiniz.
Powered by