0 (312) 418 23 82 / 418 Beta
info@betaceviri.com

Noter Yeminli Tercüme ve Noter Yeminli Tercümanlık

7 Ocak 2016 Genel 0 Yorum

noter yeminli tercume

Nasıl Noter Yeminli Tercüman Olunur?

Noter yeminli tercüme hizmetini nasıl verecekleri konusunu özellikle de sektöre yeni giren tercüman arkadaşlarımız merak ediyor. Biz de kısa bir açıklama yapmak istedik.

Noter yeminli tercüman olmak için 4 yıllık herhangi bir lisans bölümü mezunu olmanız ve dil bildiğinizi kanıtlayan bir belgeye sahip olmanız gerekiyor. Örneğin, kimya mühendisisiniz ve herhangi bir dilden 80 YDS notunuz var. Bir notere giderseniz ve noter de sizin bu dili bildiğinize kanaat getirirse, size yemin zabtınızı verir ve siz de o dil için o noterde kayıtlı bir tercüman olursunuz. Bunun size bir sorumluluk getireceğini ve imzanızı atarken dikkatli olmanız gerektiğini de hatırlatalım…

Noter Yeminli Tercüman Ücretleri

Yeminli çeviri gerektiren işlerde tercüme büroları sizi arayacaktır. Ancak İngilizce gibi çok bilinen dillerde zaten pek çok büronun kendi yeminli tercümanı vardır veya başka bir bürodan rica edebilir. Az bilinen dillerde ise yeminli tercüme ücreti yükselecektir.

Noterler tercüme edilen belge için 100 TL alıyorsa, bunun yaklaşık 15 TL si tercümana kalmaktadır. Çok memnun olacağınız bir durum olmadığını duyar gibiyiz 🙂 Biz de daha adil bir paylaşım olması gerektiği kanaatindeyiz. Noter yeminli tercüme konusunda söylemek istediklerinizi, yorum bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir