Simultane Çeviri & Tercüme Hizmeti | Beta Tercüme

Beta Tercüme Bürosu olarak konferans, kongre, panel, toplantı, oturum, seminer ve diğer tüm etkinlikleriniz için, mütercim tercüman kadromuz ile simültane çeviri hizmeti sunuyoruz. Alanında uzman, anlaşılır bir dile ve aktarıma sahip tercümanlarımız ile sunduğumuz uygun fiyatlı ve kaliteli hizmetimizden siz de faydalanabilirsiniz. Sağ taraftaki iletişim formunu kullanarak, translation.beta@gmail.com adresine mail göndererek ya da 0312 418 23 82 numaralı telefonu arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Simültane Çeviri Nedir?

Simültane tercüme, bir konuşmacının söylediklerinin aynı anda hedef dile çevrilmesi ve çeşitli ses ekipmanları ile ilgili dinleyicilere iletilmesi işidir. Simültane çeviri yapan tercüman, içinde mikrofon, kulaklık ve diğer ses sistemleri ile donatılmış olan bir kabin içinde bulunur. Burada tercüman, konuşmacı ile eş zamanlı olarak çeviri yapar ve bir kulaklık ya da hoparlör yardımı ile bu çeviri dinleyicilere aktarılır. Sadece bu konuda eğitim almış ve alanında uzman tercümanlar tarafından yapılabilen simültane tercüme, en zor tercüme alanlarından biridir. Tıpkı bir tiyatro oyunu gibi yönetilmesi gereken bu süreçte, en ufak bir çeviri hatası bile istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Biz de bugüne kadar başarı ile tamamladığımız simültane çeviri projelerinin tecrübesini ve uzman tercüman kadromuza olan güvenimizi arkamıza alarak simültane tercüme gerektiren işlerinize talibiz.

Simültane Tercümede Nelere Dikkat Edilmelidir?

Simültane tercüme, tercüme alanındaki en zor kategorilerden birisidir. Simültane tercüme yapacak tercümanın kaynak dilde ve konuşmayla ilgili alanda uzman olması gerektiği gibi, hedef dilde aktarım yaparken de akıcı bir anlatıma ve yoruma sahip olması gerekir. Simültane tercüme esnasında yapılacak hatanın düzeltilme şansı olmadığı için, bu konuda profesyonellerle çalışmak çok önemlidir. Konuşmacının iş alanındaki terminolojiyi iyi bilen, teknik dile hakim bir tercüman, dinleyicilerin konuşmadan faydalanması için olmazsa olmazdır.

Simültane Tercümede Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Bugüne kadar bir çok seminer, konferans, panel, açık oturum ve diğer organizasyonlarda görev yapan tercüman ekibimiz, işinin ehli tercümanlardan oluşmaktadır. Hem kaynak dilde hem de hedef dilde uzmanlaşmış tercümanlarımız, her dilde simültane tercüme hizmetini başarı ile gerçekleştirmektedir. Son teknolojiden faydalanan teknik ekipmanlarımız ile simültane tercüme işlerinizde bizi tercih edebilir ve her türlü organizasyonda hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Güvenilir ve uygun fiyatlı tercüme hizmeti için translation.beta@gmail.com mail adresimizden, 0 (312) 418 23 82 numaralı telefondan ya da sağ taraftaki iletişim formundan bize ulaşabilirsiniz.

Simültane Tercüme Hizmeti Sağladığımız Organizasyonlar

Beta Tercüme Bürosu olarak bugüne kadar bir çok organizasyon için uygun fiyatlı ve güvenilir simültane tercüme hizmeti sağlamış bulunuyoruz. Simültane tercüme alanında hizmet verdiğimiz bazı organizasyonları sıralamak istersek;

 • Açılış toplantıları
 • Bayi toplantıları
 • Seminerler
 • Eğitim etkinlikleri
 • Kongrelar
 • Fuarlar
 • Konferanslar
 • Lansman toplantıları
 • Televizyon ve radyo programları
 • Ürün tanıtım etkinlikleri
 • Canlı yayınlar
 • Sempozyumlar

olarak listeleyebiliriz.

KAPAT
1
Merhaba. Web Sitemize Hoş Geldiniz. Aklınıza Takılan Her Konuyu Bize Sorailirsiniz.
Powered by