Tıbbi Çeviri - Medikal Tercüme Hizmeti | Beta Tercüme & Eğitim & Danışmanlık

tıbbi çeviriTıp dünyasının ve sağlık sektörünün hızlı gelişimine ayak uydurabilmek, bu alanda yer edinebilmek ve firmanızın iş alanını büyütebilmek için tıbbi çeviri hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Sağlık ve tıp sektöründe uzmanlaşmış tercümanlarımız, profesyonel iş ahlakımız ve uygun fiyatlı çözümlerimiz ile Beta tercüme olarak medikal çeviri işlerinize talibiz. Sağ taraftaki iletişim formunu kullanarak, translation.beta@gmail.com adresine mail göndererek ya da 0312 418 23 82 numaralı telefonu arayarak bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Tıbbi / Medikal Çeviri Nedir?

Tıp alanında yazılan makale, tez, sunum gibi içeriklerin yanı sıra, sağlık sektöründeki tüm firmaların ticari belgelerinin kaynak dilden hedef dile çevrilmesi işlemine tıbbi ya da medikal tercüme adı verilir. Tıp konusunda eğitim almış, uzmanlaşmış, terminolojiye hakim, dil kurallarına özen gösteren tecrübeli tercümanlar tarafından yapılması gereken bu çeviriler, sağlık sektörünü ve tıp dünyasını daha da ilerletmek için günümüzde olmazsa olmaz bir hal almıştır. Beta Tercüme Bürosu olarak bu alandaki iş tecrübemize, teslim ettiğimiz projelere ve sağlık alanında uzman tercümanlarımıza güveniyor ve tıbbi çeviri gerektiren işlerinizde birlikte çalışmak istiyoruz.

Tıbbi Tercümede Güvenilirliğin Önemi

Tıbbi tercüme, çok daha fazla uğraş isteyen, özen gösterilmesi ve uzman tercümanlar tarafından yapılması gereken bir tercüme türüdür. Kendine ait bir terminolojiye ve bir çok farklı uzmanlık alanına sahip tıp kategorisinde yapılan her çeviri hem insan sağlığı açısından hem de ticari imaj açısından büyük önem arz etmektedir. Tıbbi çevirilerde yapılabilecek en ufak bir yanlışlık büyük sonuçlar doğurabilir ve hukuki sorumluluklar getirebilir. Bu yüzden tıbbi tercüme gerektiren metinlerinizi uzman ellere teslim etmeniz çok önemlidir. Beta Tercüme olarak, sağlık alanında tamamladığımız projelerle ve tıp alanında uzmanlaşmış tercüman kadromuz ile uygun fiyatlı tıbbi tercüme çözümleri sunuyoruz.

Hangi Alanlarda Tıbbi Çeviri Yapılır?

Sağlık sektöründeki tüm cihazların, sistemlerin ve ilaçların kullanım rehberleri, broşürleri ve katalogları için tıbbi tercüme hizmetinden yararlanılabilir. Bunun yanında iç hastalıkları, dermatoloji, göz cerrahisi, kalp cerrahisi, estetik cerrahi, beslenme, endoskopi, fizik tedavi, psikiyatri, genetik, biyokimya, fizyoloji, jinekoloji ve nöroloji gibi tıbbın tüm alanları ile ilgili çeviriler de tıbbi tercüme kapsamına girer. Bunun yanında eczacılık, ilaç sanayisi, sağlık araştırmaları, hasta raporları, patent başvuruları ve laboratuvar analizleri gibi alt başlıklar da tıbbi tercümenin alanı dahilindedir.

Medikal Tercüme Hizmeti Verdiğimiz Belge Türlerinden Bazıları

Beta Tercüme olarak sağlık alanındaki bir çok farklı projenin hızlı, uygun fiyatlı ve kaliteli teslimatını sağlamaktan gurur duyuyoruz. Tıbbi çeviri hizmetlerimiz arasında yer alan bazı belge türlerinden bahsetmemiz gerekirse;

  • Tıbbi makaleler, raporlar ve belgeler
  • Tıp alanındaki tezler, sunumlar, özetler ve Epikriz raporu
  • Tıp alanındaki cihazların kullanım kılavuzları, teknik belgeleri ve dokümanları
  • İlaçların kullanım rehberleri, prospektüsler ve tanıtım broşürleri
  • Sağlık sigortası alanındaki tüm belgeler, sözleşmeler ve diğer metinler
  • Hastane belgeleri ve laboratuvar testleri
  • Sağlık alanında pazarlamaya yönelik tüm metinler, yazılı ve görsel içerikler
  • Tıbbi yazılımlar ve web siteleri
  • Sağlık konulu konferansların ses ve görüntü kayıtlarının deşifresi ve tercümesi

ve daha bir çok belge türünde Beta Tercüme olarak tıbbi çeviri hizmeti sağlamaktayız.

KAPAT