Vize İşlemleri - Konsolosluk Tercüme Hizmetleri | vize islemleri

Turistik, ticari, eğitim ya da çalışma amaçlı yurtdışı ziyaretleriniz için, vize işlemlerinde konsolosluk tarafından istenen belgelerin doğru bir şekilde tercüme edilmesi çok önemlidir. Bu yazımızda sizlere seyahat için gerekli belgelerin tercümesi ve konsolosluk yazışmalarının çevirisi konusunda bilgiler vereceğiz. Vize işlemleri ve konsolosluğa verilecek belgelerin tercümesi için sağ taraftaki formu kullanabilir, info@betaceviri.com adresine mail göndererek ya da 0312 418 23 82 numaralı telefonu arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

vize işlemleriVize İşlemleri İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Vize başvurusu yapmak için öncelikle geçerli bir pasaporta sahip olmanız gerekiyor. Pasaport işlemlerini hallettikten sonra, seyahat edeceğiniz ülkenin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize isteyip istemediğini öğrenmelisiniz. Yeşil pasaport sahibiyseniz, bir çok ülkeye vize gerekliliği olmadan da seyahat edebilirsiniz. Eğer seyahat edeceğiniz ülke Türk vatan vatandaşlarından vize istiyorsa, seyahat tarihinizden en az 15 gün önce vize işlemlerini başlatmanızı tavsiye ediyoruz.

Kullanım süresi dolmamış bir pasaport ile beraber, vize işlemleri başvuruları için seyahat edeceğiniz ülkenin konsolosluğuna başvurmanız gerekiyor. Konsolosluklarda sabah 09.00 – 12.00 ve 13.00 – 15.00 saatleri arasında başvuru yapabilir, başvuru yanıtlarınızı ise en erken 1 gün sonra 13.00 – 15.00 saatleri arasında alabilirsiniz. Seyahat edeceğiniz ülkenin sizden isteyeceği farklı belgeleri o ülkenin konsolosluğundan ya da internet sitesinden öğrenmeli ve vize işlemleri için önceden hazırlamalısınız.

Vize işlemlerinde genellikle istenen belgeleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Pasaport
  • Vesikalık fotoğraf
  • Maaş bordrosu
  • Öğrenci belgesi
  • Banka hesap cüzdanı ve bilgileri
  • Tapular ve kira kontratları
  • Ticaret amaçlı seyahatler için sicil gazetesi ve faaliyet belgesi
  • Eğitim amaçlı seyahatler için transkript belgesi, diploma vb. belgeler

Vize İşlemlerinde Doğru Tercümenin Önemi

Vize işlemlerinde konsolosluk tarafından istenilen belgelerin tercümesi, profesyoneller tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Vize başvurunuzun reddedilmemesi için, resmi yazışma kurallarına uygun olarak, istendiğinde noter onaylı ve yeminli tercüme hizmeti de gerekebilmektedir. Bu noktada Beta Tercüme Bürosu olarak sizlere hızlı, uygun fiyatlı ve kaliteli bir hizmet vermeyi garanti ediyoruz.

Yeminli tercüman kadromuz ile tüm dillerde, pasaportunuz ve diğer belgeleriniz için noter onaylı, yeminli tercüme hizmeti sunuyoruz. Üstelik noter onayı sürecini de sizin yerinize takip ediyor ve size zaman kazandırıyoruz.

KAPAT
1
Merhaba. Web Sitemize Hoş Geldiniz. Aklınıza Takılan Her Konuyu Bize Sorailirsiniz.
Powered by