0 (312) 418 23 82 / 418 Beta
info@betaceviri.com

Yerelleştirme (Lokalizasyon) Hizmeti

Yerelleştirme (lokalizasyon)Beta Tercüme Bürosu olarak her dilde, hızlı, uygun fiyatlı ve kaliteli yerelleştirme çözümleri sunuyoruz. Bugüne kadar başarı ile tamamladığımız “localization” projelerinin ve konusunda uzmanlaşmış tercüman kadromuzun bize verdiği güven ile, bu alandaki tüm işlerinize talibiz. Sağ taraftaki iletişim formunu kullanarak, translation.beta@gmail.com adresine mail göndererek ya da 0312 418 23 82 numaralı telefonu arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yerelleştirme Nedir?

İçeriklerin tercümesi sürecinde, hedef dile ait coğrafyanın ya da etnik topluluğun geçerli yerel, dilsel ve kültürel özellikleri göz önüne alınarak uyarlanması, yerelleştirme adını alır. Dünya üzerinde giderek daha çok kullanılmaya başlanan ve üretilen içeriklerin toplumlarla iletişimini kuvvetlendiren lokalizasyon işlemi, salt tercümeden farklı olarak son kullanıcının ihtiyaçlarına göre uyarlanır. Reklam metinleri, yazılımlar, internet siteleri, oyun projeleri, mobil uygulamalar, pazarlama operasyonları ve daha bir çok türde içerikler lokalizasyon işlemine tabi tutulabilirler.

Yerelleştirme Süreci Nasıl İşler?

Yerelleştirme çalışmalarına başlamadan önce, firmamıza gönderilen materyalin analizi yapılır ve lokalizasyon sürecinde kullanılacak araçlar ve kaynaklar belirlenir. Hedef dilin kültürel, teknik ve dilsel değerlendirmesinden sonra terminoloji sözlükleri oluşturulur ve çeviri çalışması başlamış olur. Yerelleştirilmesi istenen içeriğin tüm unsurları, hedef dilin kültürel ve politik hassaslıklarına dikkat edilerek uyarlanır. Tüm bu aşamalar, müşterimize tam memnuniyet garantisi sağlanacak şekilde özenle gerçekleştirilir ve iş teslim edilir.

Yerelleştirme Projelerinizde Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Beta Tercüme Bürosu olarak bugüne kadar bir çok yerelleştirme projesini başarıyla tamamlamış bulunuyoruz. Tüm bu projelerden edindiğimiz tecrübeyi ve uzman lokalizasyon kadromuza duyduğumuz güveni arkamıza alarak, tüm içerikleriniz için hızlı, uygun fiyatlı ve kaliteli hizmet sunuyoruz. İçeriğinizi ulaştırmak istediğiniz hedef dilin coğrafyasının dil, kültür ve pazarlama kurallarına uygun yerelleştirme hizmeti almak için, translation.beta@gmail.com adresinden bize ulaşabilir, 0 (312) 418 23 82 numaralı telefondan bizle iletişime geçebilir ya da sağ taraftaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Yerelleştirme Hizmeti Verdiğimiz İçerik Türlerinden Bazıları

Beta Tercüme Bürosu, bugüne kadar bir çok içeriğin yerelleştirme sürecini başarı ile tamamlamıştır. Hızlı, uygun fiyatlı ve güvenilir lokalizasyon hizmetlerimizden bazılarını;

  • Her dilde yazılım, uygulama, oyun ve web sitelerinin yerelleştirilmesi
  • Her dilde edebi metin, roman, masal ve hikayelerin yerelleştirilmesi
  • Pazarlamaya yönelik her türlü içeriğin, reklam metinlerinin ve ürün broşürlerinin yerelleştirilmesi
  • Pazar araştırmaları, analiz ve finans raporlarının yerelleştirilmesi
  • Her türlü elektronik ve mekanik ürün için arayüz ve kullanım rehberi yerelleştirmesi

olarak sıralayabiliriz.