konsolosluk tercüme tasdik onay, ankara tercüme, beta çeviri

Türkiye’nin 29 Eylül 1985 tarihinde taraf olduğu, Yabancı Resmi Belgelerin Tasdiki Mecburiyetinin Kaldırılmasına Dair Sözleşme’ye üyeliği olmayan, bu nedenle Üçüncü bir ülkeden temin edilen ve bir başka ülkede kullanılacak belgeler için Konsolosluk Tercüme onay süreci başlatılamaz. Temin edilen belge, öncelikle belgenin düzenlendiği ülke konsolosluğu tarafından onaylanmalıdır.

Tercüme edilen belgenin hangi makama onaylatılacağı, belgeyi talep eden makam tarafından belirlenmektedir. Bazı makamlar sadece Dışişleri Bakanlığı onayını yeterli görürken bir kısmı ise hem Dışişleri Bakanlığı hem de Konsolosluk Tercüme onayı talep etmektedirler. Konsolosluk onayı hakkında detaylı bilgi ilgili konsolosluktan öğrenilebilmektedir.

Ankara Kızılay Çeviri Bürolarından biri olan ve deneyimli noter yeminli tercüman kadrosuna sahip Beta Çeviri; doğru, güvenilir ve kaliteli Konsolosluk Tercüme Hizmetinin tek adresidir. Konsolosluk Tercüme Onay işlemlerini ihtiyaç duyan müşterilerimiz adına takip etmekteyiz.